Genel

Twitter Toplu Takip Kodu (Programsız)

     Twitter 500 milyon aktif kullanıcıya sahip kişisel bir blog ve sosyal ağ servisidir. Odea şirket çalışanları tarafından twitterı kurma fikri 2006 yılında ortaya atıldı. Bu platformda atılan ilk tweet ise Jack Dorsey tarafından atılmıştır. Twitter 140 karakter ile insanların fikirlerini, düşüncelerini insanlara aktarabildiği bir platformdur. Zamanla kullanıcı sayısı artarak şu anda devlet başkanlarının, üst düzey yöneticilerin sıklıkla kullandığı bir platform haline gelmiştir.

     İnsanlar diğer sosyal mecralarda olduğu gibi fikirlerini, düşüncelerini, görüşlerini çok fazla insana duyurmak isterler. Normal yollardan binlerce takipçiye ulaşmak bir hayli zaman alır. Bunun birden fazla kolay yöntemi vardır. Örneğin bunun için takipçi arttırma tarzında programlar vardır. Fakat uygulamayla uğraşmak istemeyen ve uygulamanın kendi kendine takipçi arttırıp azalttığını bilen insanlar bu yola pek başvurmaz. Onun yerine son zamanlarda daha gündemde olan kodlar kullanarak twitterda takipçi arttırabilmekte ve azaltabilmektedir. Bunların en çok bilinen twitter toplu takip kodu (programsız)dur.

Yapılması gerekenler

     Takip işlemi için programsız olarak yapılabilecek iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi;

  • Öncelikle gizli hesaplara takipçi isteği gideceğinden gizli hesapları takip etme kısmı devre dışı bırakılmalıdır. Yani bu kodla sadece herkese açık hesaplar takip edilebilmektedir. Takip yapılacak kişinin takip ettiklerini takip edin. Takip ettiği ve takipçisi yakın olan kullanıcıları takip edin. Bunlar takibe geri dönüş yapan kullanıcılardır. Her gün düzenli olarak bu işlem yapıldığı takdirde takipçi arttırmak kolaydır. Yalnız dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Takipçi sayınız az ise günlük 1000 takip sayısını aşmayın. Bu tarz durumlarda hesabınızın askıya alınma ihtimali oldukça yüksektir.

Takip kodu

     Diğer bir yöntem ise twitter toplu takip kodu (programsız) ile takipçi sayısı yükseltmektir. Bu kodlar internet tarayıcısında sağ tıklanarak incele kısmına basılır. Konsol sekmesine bu kodlar yapıştırılarak işlem başlatılır.

  • __cnt__ = 0;

jQuery(‘.stream span.button-text, span.follow-text’).each(function (i, ele) {

ele = jQuery(ele);

if (ele.css(‘display’) != ‘block’) {

console.log(‘already following:’, i);

return;

}

setTimeout(function () {

ele.click();

}, __cnt__++ * 500);

});

Bu kodu konsol bölümüne yazarak enter’a basın ve bir süre bekleyin. Bu sırada takip et butonlarına tek tek tıklanacaktır. Bu sırada tarayıcınızı meşgul etmeyin ki işlem zaman almasın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu