Genel

Instagram Hesabı Şikayet Edilirse Kapanır Mı?

Ahlak kurallarına aykırı, cinsel ve çıplak paylaşımlar, terör desteği, siyasi paylaşımlar, tehdit ve şantaj eylemleri ya da izinsiz fotoğraf ve video kullanımı gibi kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan tüm İnstagram hesapları için kolay bir şekilde şikayette bulunabiliyor. Çünkü İnstagram yönetimi tarafından hesabın şikayet edilmesi durumunda yapılan incelemelerde şikayetin doğruluk payı olduğu tespit edilirse şikayet edilen İnstagram hesabının kapatılması yaptırımında bulunabilir. Yani İnstagram hesabı şikayet edilirse kapanır mı sorusunun yanıtı evet kapatılır şeklinde olur. Kullanıcılar bu tip hususlar ışığında rahatsız oldukları İnstagram hesabını destek bölümüne başvuruda bulunarak, kolay ve pratik bir şekilde şikayet edebilmektedir. Bu şekilde yapılan şikayetler İnstagram yönetimi tarafından dikkate alınarak, en kısa süre içerisinde gerekli olan yaptırımları uygulamaktadır.

Instagram Şikayet

İnstagram hesabı şikayet etme işlemlerini ise günümüzde kullanıcılar oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bunun için kullanıcıların İnstagram’ da ilgili hesabın yapmış olduğu paylaşımın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine tıklayarak, burada açılan alt kategoriler arasından ‘Şikayet Et’ seçeneğine tıklayarak, paylaşım hakkında şikayetini gerçekleştirebilir. Bunun dışında da İnstagram destek bölümünden şikayet edilecek İnstagram hesabının bilgileri verilerek, şikayet nedeni de belirtilerek, kolay bir şekilde şikayet başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumda kendisine gelen şikayetlerde İnstagram tarafından şikayetler sıralamaya alınır. Bununla birlikte İnstagram hesabı şikayet edilirse kapanır mı sorusunun yanıtını oluşturmaktadır. Çünkü yapmış olduğu şikayet çerçevesinde İnstagram hesabında kendisini rahatsız eden durumun, İnstagram hesap kapatma şartlarına uygunluk taşıması durumunda kapatılmaktadır.

Aslında İnstagram hesabı şikayet edilirse kapanır mı sorusunun dışında nasıl şikayetin yapılacağı ve yapılan şikayetlerin doğruluk payının olması ve tabii ki İnstagram’ ın hesap kapatma şartları açısından yapılan şiakyet nedeninin uygun olmasıdır. Yani yapılan şikayetler çerçevesinde İnstagram hesabının yapmış olduğu kural ihlallerinin hesap kapatma cezasını uyumlu olması durumunda tek bir şikayette dahi hemen İnstagram hesabını kapatma işlemini uygulayabilmektedir. Bu noktada yoğunluk nedeni ile daha fazla kitleyi etkilediğini göstermek, şikayete konu olan durumun önem ve ciddiyetini daha net şekilde gösterilmesini sağlayacağından, destek hizmetleri tarafından şikayete konu olan hesaptaki incelemeler daha ön sıralara alınır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu