Genel

Her Kadının Bilmesi Gereken 25 Güzellik İpucu

Güzellik dünyasında, muhteşem görünmenizi sağlamak için birçok güzellik ipucu ve kurallar vardır. Fönsüz bir şekilde saçınızı şekillendirmekle ilgili sırları, saçı parlak hale getirmenin yollarını ve daha fazla güzellik ipucunu öğrenip her durumla başa çıkmaya hazır olarak daha güzel olun. Unutmayın, güzellik her zaman eğlenceli olmalı!

 1. Cildinizi nemlendirip koruma uyguladığınıza emin olun
 2. Parlatıcıyı dengeleyin. Parlak bir göz yapıyorsanız, mat bir ruj seçin.
 3. Saçınıza daha düz bir görünüm vermek için saçlarınızı parmaklarınızla tarayın.
 4. Manikürünüzü son haline getirmek için, iki günde bir ince bir tabaka temizleyin. Tırnakların üst kısmında, kenar kısımlara dikkat edin ve oraya daha fazla cila uygulayın.
 5. Kaygan saçlar için bir saç serum kullanın.
 6. Yanak kemiklerinizi daha yüksek göstermek için, çene kemiğinde ve vizör altında bronzlaştırıcı kullanın ve harmanlamayı unutmayın. En iyi şekilde kontürlüyor!
 7. Daha dolgun dudaklar için, deri çizgisini ten rengi tonunda bir dudak kalemi kullanarak genişletin.
 8. Sivilcenizi fark ettiğinizde cildi temizlemek için, çay ağacı yağı uygulayın
 9. Yaz boyunca ayaklarınızı ihmal etmek kolayca güneş yanığına maruz kalmanıza sebep olur. Ayaklarınız çıplak olduğunda minimum 50 SPFli güneş kremi uyguladığınızdan emin olun
 10. Kırmızı bir ruj seçerken, ten renginiz ile iyi görünen bir ruj almanız gerektiğini unutmayın. Sıcak bir renge sahipseniz, daha sıcak kırmızılar serin bir tona sahipseniz, daha soğuk tonlar tercih edin.
 11. Gün boyunca koruma ve suya dayanıklılık sağlamayı öne süren güneş koruyucuları güvenilir değildir; Bu iddialarla aldanmayın ve tüm güneş kremlerini en az 2-3 saatte bir tekrar uygulayın.
 12. Kıvırcıkları bozmak için, kıvırma demiriyle başlamadan önce saçların tamamen kuru olduğundan emin olun. Ayrıca, saçları korumak için nemli saçlarda tutunabilen bir ısıya karşı koruyucu sprey kullanın.
 13. Makyajınızı önce yatmadan önce yıkayın.
 14. Çok fazla bronzlaştırıcı soluk cilt için kâbus olur. Parlayan bir krem ​​veya hafif toz seçerek parıltı elde edin.
 15. Sülfatlar saç kesecikleri üzerinde sert ve kuruyabileceğinden sülfat içermeyen bir şampuan seçin.
 16. Yağlı saçlarınız varsa, kökleri ve kondisyonu doğrudan kulaktan uca doğru değiştirmeyin.
 17. Saçlarınızı her gün yıkamayın. Sürekli şampuanlama saçları kuru halde bırakır ve kafa derinizin nem kaybını telafi etmek için daha fazla yağ oluşturur. Bunun yerine, kuru bir şampuan kullanın ve biraz daha yağlı olduğu zaman saçlarınızı bir örgü veya atkuyruğu haline getirin.
 18. Sabahları daima SPF özlü bir nemlendirici kullanın. Kışın bile!
 19. Unutmayın, makyaj fırçalarınızı potansiyel bakterilere ve kopmalara karşı temizleyin! Haftada en az bir kere, ılık su ve yumuşak bir sabun karışımıyla fırçalayın ve daha sonra kurumaya bırakın.
 20. Kullanma süresi bitmiş veya artık kullanmadığınız eski ürünlerden kurtulmak için makyaj çantanızı yılda en az bir kez temizleyin.
 21. Oje temizleyiciniz yoksa tırnağınızın üzerine berrak oje uygulayın ve sonra silin. Eski ojeyi kaldıracaktır.
 22. Yaz boyunca dudak parlatıcı veya SPF özlü ile parlatıcı kullanın.
 23. Temizlenmiş veya yıkanmamış saçlara hacim eklemek için şampuan spreyi kullanın.
 24. İlkbahar ve yaz aylarında güzellik rutininizi değiştirin. Cildiniz ilkbaharda daha az ilgi ister, bu nedenle ağır kış ürünleriyle daha hafif olanları değiştirebilirsiniz.
 25. Bronzlaştırıcı uygularken “yüzünüzün çevresine uygulayarak başlayın ve alın, burun ve çenenizde hafif bir toz kullanarak devam edin”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu